Madrid  - Panoramic aerial view of Gran Via, main shopping street in Madrid, capital of Spain, Europe.

Top 10 Španielska

Barcelona 

Domov najmodernejšej architektúry, svetového stolovania a bujarého nočného života, Barcelona bola dlho jednou z najpríťažlovejších európskych destinácií.

Vase dni v tomto prekrásnom meste môžete stráviť prechádzkami po uličkách záhadnej gotickej štvrti, vyhrievaním sa na slnečných plážach stredozemného mora alebo obdivovaním pamiatok Gaudiího po celom meste. V noci sa Barcelona mení na vír vintage coctail barov , koncertných siení, inovatívnych reštaurácií a tanečných klubov plných pártychtivých ľudí.

Barcelona - Park Guell in Barcelona, Spain (built in the years 1900 to 1914)

 

Tapas

Jeden z najpríjemnejších spôsobov jedenia na svete. Rovnako ako je pre krajanov Tapas životným štýlom je i najprístupnejšou kulinárskou superstar medzi jedlami.

Tieto drobné snacky nesmú chýbať na každej španielskej párty v zdanlivo nekonečných variáciách.

Tapas

 

Alhambra

Palácový komplex Alhambra v Granade je skutočným architektonických skvostom. Je to snáď najrafinovanejší príklad islamského umenia na svete, nehovoriac o 800 rokov trvajúcom Maurskom symbole známom ako Al-Andalus.

červená pevnosť Alhabra dominuje  na panoráme Granady v pozadí zasnežených vrcholkov Siery Nevady. Patrí jednoznačne medzi najkrajšie monumenty Španielska.

alhambra

 

Sevilla

Je najčistejsiu  časťou krajiny. Mesto rozmarných nálad a oduševnených tajomstiev , ktoré hrajú prvotnú úlohu v evolúcii- rozvoji flamenca, byčích zápasov, barokového umenia, Mudejarskej architektúry. Vďaka slniečku svietiacemu celý rok a nekončiacemu harmonogramu zábavných festivalov sa práve v Seville sa každý návštevník city ako prave čerstvo zamilovaný.

sevilla

 

Nočný život v Madride

Madrid nie je jediné európske mesto s bujarým nočným životom ale len málo miest mu môže v jeho intenzite a rušnosti konkurovať.

Ako povedal Ernst Hamingway: ” NIkto nejde v Madride spať pokiaľ sa nepobije s nocou! ”

Nájdete tu  všetko od malých krčiem a koktail barov až po vychýrené nočné kluby milované celebritami z celého sveta. Aby ste vedeli o čom tu hovoríme odporúčame Vám navštíviť štvrte Hueartas, Malasana, Chueca a La Latina.

Rays of traffic lights on Gran via street, main shopping street in Madrid at night. Spain, Europe.

 

Sierra Nevada a Las Allpujarras

Sierra Nevada na čele s najvyšším španielským pohorím je Mulhacén( 3479m) vytvára skutočne ohromujúce pozadie príjemného mesta s názvom GRENADA.

Lyžovanie v zime a turistika – lezenie po horách v lete  či objavovanie fascinujúcich osád /tradičných španielskych dediniek v Las Allpujaras toto všetko na ešte oveľa viac Vám ponúka nádherná oblasť Sierry Nevady a Las Allpujarras.

ski spain - Town of Pradollano ski resort in Spain in the Sierra Nevada mountains   copy

 

Turistika v Pyrenejách

Španielsko je destináciou, ktorá ukrýva množstvo miest ako stvorených na pokojne precházky a turistiku. Práve Pyreneje a to najmä oblasti Navarra , Aragón a Katalánsko patria medzi najkrajšie a najoblúbenejšie miesta  vhodné na turistiku.  Jedným z najvyšších vrchov v Pyrenejách je  Aragón’s Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido a jeho pompéznosť sa odráža na hranici Parque Nacional d’Aigüestortes i Estany de Sant Maurici v Katalánsku.

Turistika v Pyrenejach - There are the alpine lake Gentau, the recognizable summit Pic du Midi d'Ossau and remote mountain ranges in the Bearn Pyrenees.

 

Billbao

V minulosti predstavovalo  Bilbabo synonymum priemysleného úpadku no jedna jediná stavba ho dokázala dostať zo zabudnutia a zmeniť na

jedno z najvýznamnejších európskych centier umenia. Museo Guggenheim, trblietavá titánova ryba predstavovala pre Bilbao túto veľkú zmenu a dodnes je jeho pýchou!

Práve Ikonickosť moderných budov priťahuje pozornost turistov – návštevníkov najviac avšak nájdete tu aj nádherné promenády, lanové dráhy, skveké tradičné bary, slávny futbalový tím, kvalitné múzeá a áno samozrejme trblietavú titánovú sochu ryby.

Bilbao - Nice view on the famous city of Bilbao, Spain

 

Mešita v Kordobe

Mapuje vývoj západnej a islamskej/moslimskej architektúry počas obdobia  1000 rokov. Jej najvýrazenšími inovatívnymi znakmi sú  oblúky v tvare podkovy a zhluk 865tich stĺpov zrenovovaných z pôvodných rímskych ruín. Púhy rozsah mešity poukazuje na niekdajšú moc Kordoby ako najkultúrnejšieho mesta Európy v 10tom storočí. Kordobská mešita je inšpiráciou pri tvorbe ďalších významných budov predovšetkým v Seville a Granade.

Doors and bell tower of the mosque in Cordoba - Spain

 

Madridský zlatý trojuholník 

Madrid je jedným z najznámejších európskych miest preslávených umením s množstvom galérií situovaných priamo v centre mesta. V galériach nájdete preslávené práce od Goya, Velázqueza, Grecoa  a iných majstrov z celej Európy

Madridsky trojuholnik - Goja

 

Pridaj komentár