Playas de Denia – Alicante

Pláže s modrou vlajkou

Rekordný počet španielských pláží ocenených modrou vlajkou 

Chcete navštíviť krajinu s plážami patriacimi medzi tie najkrajšie na svete? V tom prípade si zbaľte svoje plavky a poďte do Španielska! Môžete si vybrať z 573 pláží a 108 prístavných letovísk, právom ocenených prestížnou svetovo uznávanou  modrou vlajkou a to najmä vďaka ich kvalite a bezpečiu, ktoré ponúkajú. Krištáľovo čisté vody, zátoky, útesy, žiarivý zlatý piesok to všetko ponorené v horúcich slnečných lúčoch… áno toto sú španielske pláže.

Španielsko má presne to čo chcete! Má presne to čo potrebujete!

Španielsko je na popredných priečkach na zozname národov severnej pologule uznaných za pláže ocenené modrou vlajkou. Inak povedená , vo vetre poletujúcu modrú vlajku uvidíte na každej šiestej pláži v Španielsku. Toto prestížne ocenenie udáva Európska nadácia pre životné prostredie (EEF) – European Enviromental Foundation. Ale čo vlastne toto ocenenie garantuje? Na týchto plážach nájdete informácie o všetkých dostupných prírodných miestach v okolí, špecializovanej záchrannej službe, prvotriednej kvalite vody, miestach, kde môžete skúsiť vodné športy ako napríklad windsurfing, surfing, vodné bicykle … a ďalšie potrebné informácie o vybavení pláže.

All along the coast of Spain… and inland too

Modrú vlajku nájdete takmer na všetkých plážach na španielskom pobreží. Turisti mieriaci na sever sa môžu tešiť na nádhernú prírodnú scenériu a neobyčajné útesy. Určite si poznačte, že oblasť s najväčšou koncentráciou modrých vlajok je Galícia až 142. Navštívte skutočne očarujúce miesta ako napríklad Sanxenxo, Národný park Islas Atlanticas, kde sa nachádza známa pláž Rodas- označenú denníkom Guardian za najlepšiu pláž na svete. Odporúčame Vám tiež  Asturias s nádhernými miestami ako Llanes, a Baskicko s nezabudnuteľnými destináciami, ako napríklad  Getxo.

Či navštívili by ste radšej Stredomorie? 

Mierne teploty, príjemná teplá voda, nádherné palmové háje …. Skúste Katalánsko a nádherné pláže priamo v meste Barcelona alebo pláže  L’Ametlla de Mar (Tarragona). Ak by vaše kroky mali viesť do Valencie, aj tu sa nachádza niekoľko modrou vlajkou ocenených pláží, odporúčame Cullera (Valencia) a Orihuela (Alicante). A čo Murcia? Neexistuje hádam nič lepšie ako zažiť osviežujúci kúpeľ na plážach v Cartagene.

Južné Španielsko- Andalúzia

Predstavte si rozľahlé piesočnaté pláže s garanciou dlhých romantických západov Slnka, áno toto presne je Andalúzia. Domov niekoľkých “Blue Flag” pláží. Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie patria Roquetas (Almería), Marbella (Málaga) a Rota (Cádiz).

Ak ste sa rozhodli pre dovolenku na jednom zo španielskych ostrovov nebudete ľutovať. Tyrkysovo modré vody a očarujúce zátoky si jednoducho zamilujete. Pláže s garanciou kvality nájdete tak ako na Baleárskych tak aj na Kanárskych ostrovoch. Miesta ako San Bartolomé de Tirajana, či Maspalomas vás určite nesklamú a zažijete nezabudnuteľnú dovolenku na skutočne vysokej úrovni.

Nadšení však budú aj milovníci španielskeho vnútrozemia, pretože Španielsko je domovom prvej sladkovodnej pláže ocenenej modrou vlajkou. Nájdete ju v oblasti Extremandura pod názvom Costa Dulce de Orellana.

More aktivít 

Okrem relaxu a opaľovania je sú pláže Španielska miestom neobmedzených možností a nudiť sa tu určite nebudete.

Množstvo z nich je obľúbenou destináciou pre milovníkov surfovania. Ale možností je tu oveľa viac. Môžete si prenajať loď, skúsiť parasailing, kitesurfing, či potápanie so skúseným inštruktorom …… Takmer 8000km dlhé pobrežie čaká len a len na Vás. Sľubujú nezabudnuteľný relax pod pražiacimi slnečnými lúčmi, krištáľovo čistú vodu , čarovné západy slnka  a ešte oveľa viac….ale príďte a skúste sami!