beach in La Coruna

Najkrajšie pláže Španielska

Playa de Bayas – Asturias 

Jedna z najlepších pláží v provincii Asturias. Po celej dlžke pláže sa tiahne krásny les, v ktorom rastú mnohé ekologicky zaujimavé rastliny.

Playa de Bayas, Asturias, North of Spain

Playa de Mataro – Barcelona

Asi 5 km dlhá pláž pokrytá jemným zlatým pieskom je skvelým miestom pre odpočinok s výhľadom na stredozemné more a nádhernú časť Španielska Katalánsko.

Barcelona beach, Spain

Cala de Algaiarens – Menorca

Jedným z hlavných dôvodov prečo turisti pravidelne naštevujú Menorcu je bohatstvo zátok, ktoré tento malý ale veľmi atraktívny ostrov v sebe ukrýva. Veľa z nich je dostupných len z mora, nie z brehu, takže na Menorce uvidíte množstvo jácht a iných  lodí. Najepší spôsob ako objaviť tieto preslévené zátoky, je vybrať sa ľodou najazdu okolo celého ostrova.  Algaiarens má dve hlavné – najväčšie pláže, ukryté medzi nádhernými menorskými borovicovými lesmi.

Medzi krásne zátoky na ostrove, ktoré sa skutočne oplatí vidieť patria: zátoka Macarella, zátoka Es Talaier, zátoka N,porter, zátoka Mitjaneta, zátoka Galdana and zátoka Pregonda.

Platja des Bot beach at Algaiarens cove in sunny day, Menorca island, Spain

Playas de Barbate – Cadiz

Barbate je domovom tých najkrajších pláží Španielska ako napríklad Mangueta, Hierbabuena, ZahoraNtra, Sra. del Carmen, Cañillos, Los Canos de Meca a známej Zahara de los Atunes. Väčšina z nich je pokrytá krásnym jemným bielym piesok, i keď sú niektoré viac veterné, kvoli okoliu stále ostávajú neodolateľnými pre turistov z celého sveta. Sú udržiavaným, čistým a pokojným miesto pre odpočinok a oddych od rušného španielského mestského života.

Playas de Barbate 

Playa de A Llagostera – La Coruna

Táto dva kilometre dlhá pláž sa nachádza  priamo pri vstupe do Villa de Fisterra More je kryštáľovo čisté a úplne pokojné.

beach in La Coruna

Playa de Illetes – Formentera

Nachádza sa na severnom cípe ostrova Formentera a pripomína ľudskou rukou nedotknutý ostrov v Karibiku. Avšak, keďže patrí medzi najobľúbenejšie pláže nielen medzi turistmi ale aj medzi domácimi, je často rušná a plná ľudí, platí to najmä pre top letnú sezónu. Vo všeobecnosti sa na pláž dostanete autom, avšak nachádzajú sa tam aj oblasti, ktoré sú kvoli terénu dostupné len pešo prípadne na bicykli. Pre návštevníkov sú k dispozícii lehátka za poplatok a množstvo reštaurácii alebo barov s občerstvením.

Playa de Illetes

Playas de Denia – Alicante

Medzi najkrajšie pláže na známom pobreží Denia sú  Les Marines, Les Deveses a Les Rotes. Les Merines je krásna asi dva kilometre dlhá pláž s jemným zlatistým pieskom. Les Marines sa nachádza na juhu pobrežia a je známa vďaka svojej krásnej človekom nedotknutej prírode. Les Deveres je najdhlšia pláv oblasti dlhá až 4km celkom pokojná pokrytá jemným zlatým pieskom a vďaka svojej náchylnosti na veterné počasie je oblúbenou oblastou pre nadšencov windsurfingu.

Playas de Denia – Alicante

Playas de Chipiona – Cadiz

Pláže uprostred oblasti Chipionas sú hrdým držiteľom Modrej vlajky od roku 1998 a patria bezpochyby medzi najoblúbenejšie miesta letných dovoleniek pre obyvateľov španielskej Sevilly, tzv. Sevillanov už po generácie. Pláže i mesto majú typickú španielsku atmosféru, ktorú je cítiť intenzívnješie ako kdekoľvek inde , pochutnajte si na sardinkách pečených na priamom ohni v tradičných španielskych baroch alebo na morských plodoch ponúkaných v reštauráciách priamo na pláži.

Playas de Chipiona – Cadiz

Playa de Mazagon – Huelva

Je typickou plážou pre milovníkov tých ležiacich v  blízkosti Huelvy nachádzajúcej  sa na juhu pobrežia Andalúzie. Táto v skutku impozatná pláž Mazagon je dlhá až 36 kilometrov pokrytá jemných zlatistým pieskom a celkom pokojná – nebýva preľudnená dokonca ani počas letnej sezóny. Je pýchou Costa de la Luz.

Playa de Mazagon – Huelva

Beaches of San Vicente de la Barquera – Cantabria

San Vicente de la Barquera ponúka niekoľko skutočné krásnych pláží s nedotknutou prírodou ako napríklad Playa del Cabo o Guerra – ktorá je vďaka svojmu veternému počasiu vynikajucim miesto pre nadšencov surfovania, Playa de Merón, z časti mestská pláž pokrytá krásnym bielym pieskom. Playa del Rosal alebo Tostadero tiež z časti mestská pláž ale piesok je tu drsnejší a zlatistý. Playa de la Maza je pláž nachádzajúca sa pred vstup do San Vincente s jemným pieskom a pokojným morom s pozvoľným vstupom do vody a nakoniec Playa de la Fuenta ďalšia menšia pláž, veľmi pokojná.

Beaches of San Vicente de la Barquera – Cantabria

Beach de Levante – Benidorm – Alicante

Playa de Levante je stelesnením pláže vhodnej pre rodiny s deťmi. Na šiestich kilometroch pláže s jemným zlatým pieskom si príde na svoje takmer každý návštevník. Tisíce lehátok za poplatok, množstvo reštaurácií, vodných športov, prvá pomoc, plavčíci, aktivity pre deti a množstvo ďalších.

Beach de Levante – Benidorm – Alicante

Beach de Las Islas Cies – Pontevedra

ABSOLÚTNA KRÁSA , presne týmito slovami sa dájú najvýstižnejšie opísať tieto pláže a ich okolie. Hlavnými plážami sú Playa de Rodas, Playa de Figueiras alebo de los Alemanes, Playa de San Martino, Playas de Cantareira, Margaridas, Playas de Mixueiro, arein Playas de los Bolos a Nuestra Señora, Nuestra Señora a Carracido. Kombinácia nedotknutej prírody, kryštálovo čistej vody a jemného bieleho piesku vás okúzli tak, že sa budete chcieť vrátiť späť na druhý deň po vašom odchode.

Beach de Las Islas Cies – Pontevedra

Calita de Banyalbufar – Mallorca

Malá dedinka Banyalbufar sa nachádza na západnom pobreží ostrova Mallorca, v blízkosti pohoria Serra de Tramuntana. Jej pláž je dlhá a úzka nachádzajúca sa v zátoke obkolesenej útesmi a stromami. Časť z nej tvoria veľké kamene a druhú časť štrk. Táto kombinácia nemusí znieť práve atraktívne avšak ak si sadnete na tento divokejší povrch a zbadáte výhľad na kryštáľovo čistú vodu a neuveriteľnú scenériu človekom neporušenej prírody budete vedieť prečo sme aj túto pláž zaradili medzi najkrajšie v Španielsku. Svojím terenóm je všaj vhodnejšia pre dospelých návštevníkov ( pre deti by mohla byť nebezpečná) vhodná najmä na potápanie a šnorchlovanie. Dostupná je autom a blízkosti nájdete aj bezplatné parkovisko, avšak nenájdete tu žiadne reštaurácie alebo iné zariadenia.

Calita de Banyalbufar – Mallorca

Beaches of the Colonia de Sant Jordi – Mallorca

Pláže v okolí Colonia de San Jordi zahŕňajú  Estanys, Dolc a Carbo. Tento krásny úsek pobrežia, ponúka priezračné azúrové vody a izolované a nevyužité pláže s jemným bielym pieskom a hojnou vegetáciou.

Beaches of the Colonia de Sant Jordi – Mallorca

Beach de Cabo de Ajo – Cantabria

Izolovaná pláž s panenskou prírodou na pobreží Cantabria. Cez záliv od Santander je krásny výbežok Somo, kde nájdete nádherné piesočnaté pláže. Ak sa vydáte na východ od Somo nájdete krásne pláže s množstvom útesov,

Beach de Cabo de Ajo – Cantabria

Xivares – Asturias

Pláž Xivarex je mixom celej krásy Asturiasu. Divoká príroda, členité pobrežie a sviežosť. Počasie tu býva dosť veterné a prúdy veľmi silné preto odporúčame zvýšenú pozornosť a opatrnosť pri návšteve tejto krásnej no nebezpečnej španielskej pláže.

Xivares – Asturias

San Francisco – La Coruna

Nachádza sa v ústí rieky de Muros a Noia . Pláže v okolí San Francisca sú pokojné a ideálne pre rodiny s deťmi s čistým zlatým pieskom a priezračnou azúrovo modrou vodou.

San Francisco – La Coruna

Beach Las Teresitas -Tenerife

Las Terasitas je pláž na severe ostrova Tenerife pokrytá bielym dovezeným zo Sahary aby zakryl čierny sopečný piesok, ktorý sa na pláži nachádzal pôvodne. Je to pláž ideálna pre návštevy rodín s deťmi.

 

Beach El Cofete – Pajara – Fuerteventura

Ďalšia krásna izolovaná pláž na ostrove Fuerteventura. Počasie tu býva často veterná, vhodná na windsurfing.

S’Alga beach – Formentera

Jemný biely piesok, pokojné, priezračné more a panenská príroda vo vás vyvolá pocit, že sa nachádzate na Karibskej pláži.

4. Formentera Cala en Baster in Balearic Islands of Spain from the cave indoor

 Las Conchas – Teguise – Lanzarote

Ďalšia krásna pláž v poradí je tento krát s názvom Lanzarote. Je to izolovaná, rustikálna pláž náchylná na silné vetry, vhodná pre nadšencov windsurfingu.

2 .Lanzarote Papagayo turquoise beach and Ajaches in Canary Islands

Es Caragol beach – Santanyi – Mallorca

El Caragol je jedna z najkrajších pláží na pobreží Mallorcy ktorú charakterizuje fantastický jemný sneho biely piesok, izolovanosť a pokojné priezračné vody. Je to sen pre milovníkov pláží. Je potrebné povedať, že i keď neponúka žiadne sociálne zariadenia, prístup pre invalidov, či prvú pomoc aj tak patrí medzi tie najlepšie pláže vďaka lokalite, kvalite a počasiu.

3. Mallorca - Beautiful beach turquoise sea water white holiday house, Sant Elm, Mallorca island, Spain

 

Pridaj komentár