ski spain - Town of Pradollano ski resort in Spain in the Sierra Nevada mountains

Lyžovanie a snowboarding

Ak ste nadšencami zimných športov najmä lyžovania alebo snowboardovania vaša cesta by mala určite viesť do Pyrenejí, Aragony alebo Katalánska. Mimo sezóny, ktorá trvá od 20. decembra do 6. januára. Španielske lyžiarske strediska sú v porovnaní s ich alpskými susedmi tiché, lacné a celkom teplé. Mesiace január a február sú najideálnejším obdobím pre vašu zimnú dovolenku.

Lokality

V Aragonii sú dve veľmi populárne lyžiarske strediská Formigal a Candanchú.

Candanchú sa nachádza v tesnej blízkosti nad mestom Jaca, 42km svahu s 51 zjazdovkami ho robí skutočne atraktívnym miesto pre strávenie vašej zimnej dovolenky.

V Katalánsku sa nachádza španielsky prvý lyžiarsky resort s názvom La Molina je síce starší ale stále veľmi populárny vhodný najmä pre rodiny s deťmi a začiatočníkov.

Známe sú  tiež strediská v Sierre Nevade až 80km zjazdoviek. Najlepšie obdobie na návštevu je mesiac Marec, svahy sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi a stredne dobrých lyžiarov alebo začiatočníkov.

Info Španielske lyžiarske strediská disponujú ako požičovňami lyží tak aj lyžiarskymi školami. Lístok na vlek sa pohybuje v cenovej hladine od 35eur do 50eur na deň pre dospelého a od 25eur do 35eur na deň pre dieťa. Požičovňa lyží sa pohybuje v priemere okolo 25eur na deň. Ak si dovolenku objednáte vopred, môžete v cestovných kanceláriách natrafiť na výhodné cenové balíčky obsahujúce akciové ubytovanie spojené so vstupmi na vleky.

Informácie ohľadne lyžovania a snowboardovania v Španielsku nájdete na webovej stránke: www.skisnowboardeurope.com.

Pridaj komentár