Top view of old Catalan town. Cardona, Catalunia

Katalánsko

Táto oblasť je jednou z najpopulárnejších destinácií Španielska, a to vďaka úžasným plážam v oblastiach, ako je Costa Brava, jeho svetovej gastronómii a dielam slávnych umelcov, ako Gaudí a Dalí.

Nájdete tu toľko zaujímavých kultúrnych artefaktov, že nebudete ani vedieť, kde začať: unikátne budovy v Barcelóne (známej ako “hlavné mesto moderny”), ako napríklad chrám Sagrada Familia (Chrám svätej rodiny) a koncertná sála Palau de la Música Catalana, výnimočné archeologické náleziská v Tarracu, kláštor Poblet v Tarragone, kostoly v údolí Boí v Lleide … všetky deklarované ako Svetové dedičstvo UNESCO. Čo viac si môžete priať, ako užívať si celý rad podujatí vďaka programu svetových múzeí, ako je Národné múzeum katalánskeho umenia a Dalího divadelné múzeum vo Figueres.

 Návštevníci tejto oblasti na severovýchode Španielska by si mali dať zastávku aj na veľkolepých plážach Costa Dorada, Costa Barcelona a Costa Brava, s medzinárodne renomovanými strediskami ako Salou, Sitges, Tossa de Mar, Cadaqués, Lloret de Mar a Roses. Katalánsko má aj mnoho morských letovísk, ktoré sú ideálne na užívanie si vodných aktivít. Ak máte radi horské scenérie, čo by mohlo byť lepšie, ako výlet do katalánskych Pyrenejí (vrátane lyžiarskych stredísk, ktoré sú šité na mieru cestovného ruchu) alebo do národného parku Aigüestortes y Estany de Sant Maurici?

Skutočnosť, že tento región je domovom niektorých najlepších reštaurácií na svete, zaručuje, že vám zanechá lahodnú chuť v ústach. Prečo teda nevyskúšať niektoré z tradičných receptov, ako je “pa amb tomàquet” (chlieb s paradajkami)?