Mountainbiking at Cabo de Gata, Spain

Bicyklovanie

Španielsko disponuje skutočné skvelými možnosťami pre cyklistickú turistiku, od príjemných nenáročných trás pre rodiny s detmi až po náročné niekoľkotýždňové expedície. Ak sa chcete vyhnúť bicyklovaniu v mestách ale svoju dovolenku ste si naplánovali práve tam nemusíte zúfať pretože Španielsko je krajinou s veľmi dobre vybudovanou sieťou cestičiek pre cyklistov a ohľaduplnými šoférmi, ktorí cyklistov vo väčšine prípadov plno rešpektujú.

Lokality

Všetky španielske regióny majú tzv. dvojité cesty ( v španielčine BTT- bici ToDo- „ horský bicykel“ ) a turistické trasy a cestičky určené výhradne pre nadšených cyklistov.

Jednou z najlepších a najviac odporúčaných off- roadovoých exkurzií vás prevedie naprieč Sierry Nevady.

Klasické diaľkové cyklistické trasy sú „Camino de Santiago“ , „Ruta de la Plata“ a 600 km dlhý „ Camino del Cid“ ktorý sa tahá po stopách slávneho španielskeho hrdinu El Cid z Burgosu do Valenciu. V kníhkupectvách sú voľne dostupné príručky k týmto trasám alebo aj na internete.

Mallorca je ďalšou veľmi populárnou oblasťou vhodnou pre jazdu na bicykli od obyčajných cyklistických nadšencov až po Breadlyho Wigginsa viťaza francúzskeho Tour de France z roku 2012.

Informácie: Webová stránka v španieslkom jazyku www. amigosdelciclismo.com

kde nájdete všetky užitočné informácie ohľadne cyklistiky ako napríklad obmedzenia, aktuálne znenia zákonov, cirkulačné normy, kontaktné informácie na cyklistické kluby a podobne.

Pridaj komentár