Barcelona skyline.

BARCELONA

Barcelona, hlavné mesto Katalánska je kozmopolitným stredomorským mestom s rímskymi pozostatkami, stredovekými štvrťami i krásnymi časťami z mesta z obdobia Modernizmu a Avantgardy. Symbolické stavby uznávaných Katalánskych umelcov Gaudího a  i Montanera , ktoré sa tu taktiež nachádzajú a sú pýchou mesta boli vyhlásené za pamiatky svetového dedičstva UNESCO.

Počiatky mesta sú ale rímske a jeho dlhá história a dynamicky vyvíjajúce sa hospodárstvo z neho urobili z Barcelony skutočne bohaté mesto na kultúru a históriu so svetovým uznaním. Môžete tu navštíviť množstvo múzeí, výstav, sôch , koncertov, divadelných hier a podobne.

V súčasnosti sa môžete zúčastniť rôznych slávností a manifestov ako napríklad slávnosti La Mercè , či v  susedných Gràcia, Sants a Poblenou, ktoré oslavujú kultúru a históriu tohto nádherného mesta.

Tradícia a moderna sa tiež miešajú a sú krásne viditeľné a cítiteľné v Barcelonskej gastronómii, ktorá je založená predovšetkým na čerstvých plodoch dopestovaných v domácich záhradách, čerstvých rybách, klobáskach a olivovom oleji. Tradičné domáce zákusky a španielske šumivé vína sú ďalšou skvelou časťou gastronomickej kultúry.

Prechádzky po uličkách Barcelony vás prekvapia takmer na každom kroku. Historické staré štvrte, nádherné nábrežie obklopené zeleňou a množstvom moderných zariadení , Barcelona odzrkadľuje jej mnohostranný charakter. Intenzívne tu pocítite španielsku minulosť avšak nijakým spôsobom sa nebráni pokroku a výdobytkom novej doby.

Mesto je vybavené skutočne vynikajúcou infraštruktúrou, ktorá je dopytom pre organizovanie rôznych seminárov, konferencií či medzinárodných podujatí.

Kombinácia premyslenej dopravy, stredomorského podnebia a množstva atrakcií pre návštevníkov robí z Barcelony jedno z najvychytenejších obchodných miest v Európe.  Či už prídu návštevníci do Barcelony za zábavou, odpočinkom alebo obchodom určite ich poteší stredomorský charakter tohto mesta, ktorý je najviac cítiť na jeho pobreží. Nájdete tu nádherné pláže, prístavy aj golfové ihriská. V blízkom okolí si na svoje prídu aj milovníci prírody keďže perfektné turistické oblasti ako  Cordillera Litoral a katalánske Pyreneje sú od Barcelony vzdialené na skok.

[Not a valid template]

Pridaj komentár